ČLÁNKY KOLÁČIKOVA POZNÁVAČKA

Sladký Paríž v Bratislave

Dnešný koláčik sa mi postavil do cesty celkom náhodou. Bola som v meste po vizitky a hovorím si, že cestou sa zastavím v galantérii pri Dvoch levoch. Potrebovala som ju navštíviť, aby som vám mohla napísať článok o Bratislavských galantériách. Hneď vedľa galantérie sa cez vchodové dvere cukrárne Le Miam na mňa usmievali poukladané koláčiky vo vyblýskanej vitrínke. Vošla som do vnútra a ovalila ma nádherná vôňa masla a krémov, a noblesa Paríža.

Priamo v cukrárni usilovne piekli zákusky. Keďže som mala dosť naponáhlo, rozhodla som si koláčik vychutnať doma. Blonďatá pani pre do mnou kupovala hádam z každého druhu, tak som mala dostatok času na premyslenie aký koláčik sa mi páči. Po pravde páčili sa mi všetky. Aj žltý, aj červený aj orieškový ale nakoniec ma prehovorila čokoládová tartaletka. Keď som prišla na rad, ukázala som rozhodne prstom na ten čokoládový zázrak. Nemohla som spustiť oči z usmiatej predavačka ako mi lopatkou naberala môj koláčik do šikovnej škatuľky, ktorá bola určená práve na jeden kus. Zbožňujem tieto detaily, očká sa mi hneď rozžiarili. Nemám horšie, keď si kúpim koláčik a zabalia mi ho do tortovej škatule, to je rozum. Však v takej obrovskej škatuli, musí byť celý stratený a obitý, chudáčik. Ohúrená krásnou škatuľkou a radosťou z nového koláčika, som si hrdo vykračovala k zástavke. Doma som si vybalila toto umelecké dielko zo škatuľky a spomenula som si, že do galantérie som úplne zabudla ísť. Takto sladko sa končí  príbeh čokoládovej tartaletky.

Podrobné hodnotenie:

Personál – 5/5

Predavačka bola milá, usmiata a vedela poradiť

Cena 4/5

Myslím si, že cena a kvalita sú v dobrom pomere, aj ku veľkosti a sýtosti koláčika. Stál 4,90 Eur a to bol z tých lacnejších, ostatné koláčiky stáli okolo 5,4 Eur. (myslím si, že 4,90 je dosť. Pre mňa je strop tak 3,50 Eur, čo som ochotná dať za dobrý koláčik, ale to je individuálne)

Koláčik – 5/5

Ja som mala čokoládovú tartaletku – iné som zatiaľ nekoštovala, tak neviem posúdiť. Chcela som vám ho nafotiť aj v priereze (z vnútra), ale nestihla som, taký bol dobrý.

Priestory

Interiér – 4/5

Ide o luxusnú cukráreň vo francúzskom štýle, to je samozrejme v poriadku ale všetky stolíky boli obsadené, kaviareň je pomerne malá.

Exteriér -2/5

Kaviareň je veľmi nenápadná z vonku a aj málo propagovaná. Vzhľad  luxusnej cukrárne narušujú grafity a vzrušené obchody v jej blízkosti.

Poloha -5/5

Cukráreň sa nachádza v úplnom centre, dobrá dostupnosť MHD aj autom

Ďalšie informácie

http://www.lemiam.sk/

https://www.facebook.com/LeMiamPatisserie

Môže sa vám páčiť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *