ČLÁNKY HANDMADE V HARMÓNII S PRÍRODOU

Motýlik z motýľa

Motýľ je symbol krásy, elegancie, pestrosti a fascinujúci skvost prírody. Je to skutočný klenot prírody, symbolizuje dušu, premenu a transformáciu. A práve táto myšlienka sa stala základným kameňom tvorivého aj keď možno troška kontroverzného a nevšedného podnikania, a to výroby šperkov z krídel motýľa. Čo poviete, páčil by sa vám motýlik z motýľa?

Motýľ, toto fascinujúce stvorenie, čerešnička na torte prírody, prejde počas krátkeho života neskutočnými zmenami. Od húsenice cez larvu až po transformáciu a zrodenie krásneho motýľa.  Druhú šancu na život v podobe jedinečných šperkov dostávajú motýle z Motýlich domov Papilonia v Prahe a Karlových Varoch, kde ich život prirodzenou cestou končí. Ako mŕtvemu motýľu vdýchnuť druhý život, prišli s netradičným nápadom dve mladé dámy z Čiech, Jana Uhlířová a Lenka Davidová. Ich výsledok snaženia a náročného technologického procesu určite stojí za to a rozhodne vás očarí.

Život motýľa je pomerne krátky, trvá 1-4 týždne, aby sme jeho krásu mohli obdivovať čo najdlhšie, rozhodli sa tieto dámy vyrábať šperky takpovediac: recykláciou motýľov. Technologicky náročný postup uchovania tvaru, farebnosti pigmentu a jemnosť motýlích krídel trval Lenke a Janke takmer 3 mesiace. A výsledok šperkov je taký, aký ho môžeme obdivovať dnes.

Vďaka odvážnemu nápadu Lenky a Janky, zdobia krásne motýle šperky a náš svet aj naďalej robia krajším a lepším pre nás a celú spoločnosť. Je to výsledok tvorivej práce, sily, nesmiernej odvahy a pevnej viery, že kreativite sa medze nekladú a treba isť za svojim snom a nikdy sa nevzdávať.

Takže milé dámy, ponúkam vám malú ochutnávku tejto netradičnej krásy. Vychutnajte si nevšednú krásu motýľov v podobe šperkov.

Naše oko a srdiečko potešia náušnice, brošne, dámske motýliky, prívesky, kľúčenky, prstene ale aj náhrdelníky.

https://www.bybutterfly.cz/

 

Tu si môžete pozrieť záznam relácie Sama Doma, odvysielaný dňa 8.1.2018, kde spoznáte obe

zakladateľky spoločnosti, a môžete si pozrieť ich zaujímavéo rozpravanie, ktoré začína 1:04:00

Príjemný zážitok

 

https://www.ceskatelevize.cz/porady/1148499747-sama-doma/219562220600002/

Môže sa vám páčiť