ČLÁNKY

Moje obľúbené bratislavské galantérie

Nie vždy a nie všetko, sa dá kúpiť na internete resp. nie všetko sa dá kúpiť bez toho, aby ste sa toho dotkli, zistili veľkosť alebo si pri dennom svetle pozreli reálnu farbu. Aj ja si, ak sa dá, väčšinu bežných vecí objedávam cez internet, ale klbká, priadze, gombíky najradšej kupujem v kamenných predajniach – galantériách. Tie ktoré ja navštevujem najradšej, väčšinou ani nemajú internetovú stránku. V Bratislave sa nachádza pomerne dosť galantérii, ja spomeniem tie, ktoré poznám a navštevujem.

  1. Začnem mojou najobľúbenejšou a to galantériou TEXGAL pre (Ružinovčanov hovorovo) v kocke Budúcnosť, nachádza sa teda v Ružinove – na Ostredkoch a je tam dobrá dostupnosť MHD (električky aj autobusy). Je jedna z najväčších akú poznám. Majú tu naozaj všetko na čo si len zmyslite, od látok cez zipsy, priadze vlnu, obrovský výber korálikov, stužiek, gombíkov až po rámy a uši na kabelky. Dokonca tu kúpite aj veci, ktoré ani neviete, že existujú napr. Handmade gombíky, Swarovský krištáľ a podobne.

 

http://www.texgal.eu

TEXGAL s.r.o.

Textil – veľkoobchod v Bratislave

Ostredková 1, 82102 Bratislava

 

 

 

  1. Ďalšia pomerne známa je v Rači, v obchodom dome Slimák a volá sa Galantéria Ribbon, má aj internetový obchod. Dostupnosť je tiež vynikajúca či už autobusmi alebo električkami. Perfektný široký sortiment aj keď na menšej ploche. Tiež tú dostanete prakticky všetko na čo si spomeniete.

http://www.galanteriaribbon.sk/e-shop?gclid=CjwKCAjwgabeBRBuEiwACD4R5svmKiSlQfwxslHsBW20mc-dauFrL8dlmaHb1965rM52E0UIMocFChoCHFYQAvD_BwE

 

RIBON, s.r.o.                                                    .

Textilná galantéria

Slimák, 1. Poschodie

831 03 Bratislava III

 

 

  1. Koloria je ďalšia galantéria, ktorú by ste mali rozhodne navštíviť. Pravdupovediac, je to viac ako galantéria skôr obchod pre tvorenie. Je zo všetkých, ktoré poznám najväčší a okrem metrového textilu, galantérie, tovaru pre tvorbu bižutérie má na rozdiel od predošlých obrovské oddelenie s maskami. Nájdete tu parochne, rukavičky, kostým, maľovanie na tvár, pančušky. Skrátka všetko pre vašu dokonalú masku. Ak hľadáte niečo originálne, čo si môžete prípadne dotvoriť, Koloria je to pravé orechové. Na predajnej ploche 400 metrov štvorcových tu nájdete naozaj všetko. Hovorí si najväčší obchod na Slovensku a podľa mňa v tejto oblasti určite je. Navyše má aj eshop. Dostupnosť je perfektná, nachádza sa v centre, kúsok od Kamenného námestia, dostanete sa sem autom, trolejbusom alebo električkou.

http://www.koloria.sk/

Koloria

Dunajská 15

811 07 Bratislava

  1. Galantéria Motýľ patrí medzi tie menšie galantérie s pultovým predajom a s dlhoročnou históriou rodinného podniku. Nájdete ju na Záhradníckej ulici, kúsok od justičného paláca a oproti Sociálnej poisťovni, v centre mesta. Prísť môžete autom, električkou alebo trolejbusom. Sortiment má oproti predošlým skôr štandardný, ak nepotrebujete nič špeciálne. Galantéria je malička, taká rodinná, útulna.

https://www.motyl-galanteria.sk/

Motýľ

Záhradnícka ul. 12

811 07 Bratislava

  1. Dmarket Galantéria je malá samoobslužná galantéria v Podunajských Biskupiciach, ktorej poznávacím znakom je mačička na parapete. Galantéria sa nachádza v paneláku za Billou. Kúpite tu látky, obrusy, obliečky na vankúše, materiál na vyšívanie, háčkovanie, či pletenie. Dostupnosť je dobrá trojebusom aj keď sa nachádza na sídlisku.

 

 

Webovú stránku som nenašla

Podzáhradná 17
82107 Bratislava – Podunajské Biskupice

 

 

 

 

  1. V obchodom centre Retro v Ružinove sa nachádza ďalšia malá galantéria Stužka s pultovým predajom. Dajú sa tu kúpiť základné potreby k háčkovaniu, vyšívaniu, pleteniu a patchworku. Dopraviť sa sem môžete autom alebo trolejbusom. Zvyknem sem chodiť, keď sa mi nechce cestovať do mesta.

 

 

http://www.stuzka.sk/

Predajňa textilnej galantérie a kreatívnych produktov.

Nevädzová 6, OC – Retro, 1.poschodie

Bratislava – Ružinov

 

 

Môže sa vám páčiť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *